Gra słowna – Słóweczka dla dzieci (iPad Edition)

Gra słowna – Słóweczka dla dzieci (iPad Edition) – aplikacja po polsku

Ze sklepu iTunes Store możecie od 24 kwietnia pobrać aplikację dla dzieci Słóweczka dla dzieci (iPad Edition).

Gra słowna – Słóweczka dla dzieci to świetna zabawa dla dzieci i rodziców. Po zapoznaniu się z opisem aplikacji  tak samo stwierdzicie, że warto dziecku poświęcić chwile, aby wraz z nim stworzyć własnoręcznie zdjęcia, słówka, które dziecko później będzie odgadywało,”czyli powrót do przeszłości” na nowoczesnym urządzeniu jaki jest iPad 3. Świetny sposób na układanie dobrych relacji z dzieckiem.

Gra słowna - Słóweczka dla dzieci (iPad Edition)
Gra słowna - Słóweczka dla dzieci (iPad Edition)

Gra słowna - Słóweczka dla dzieci (iPad Edition)

Opis

- Wyjątkowe narzędzie dla tworzenia gier słownych, obrazkowych i dźwiękowych dla dzieci
- Pamiętajcie, że najlepszy prezent, jaki możecie podarować swoim dzieciom, to Wasz własny czas!
- Stwórzcie dla nich zagadki „szyte na miarę”, wykorzystując przedmioty i osoby, które znają! Róbcie zdjęcia, piszcie, nagrywajcie głos…

SŁÓWECZKA DLA DZIECI
to aplikacja umożliwiająca rodzicom tworzenie całych serii zagadek dla swoich dzieci – za pomocą własnoręcznie zrobionych zdjęć (lub pobranych z internetu), nagrań i napisanych słów, które dziecko zgaduje i układa.

KIEDY SIĘ CHCE, WSZYSTKO MOŻNA :)
Na pewno spotkaliście się z wieloma (zagranicznymi) aplikacjami, gdzie dziecko uczy się układać słowa według obrazkowych wzorów, ewentualnie, żeby lepiej zrozumieć, może włączyć wymowę słówka. Te gry są idealną pomocą dla rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Może pytaliście się, dlaczego nie może być czegoś podobnego również po polsku ? Dlaczego moje dziecko musi się uczyć tylko angielskich słówek, czy nie ma wystarczająco dużo (pięknych) słów w naszym języku narodowym? Dodatkowo, jeżeli chodzi o wybór tematów, autorzy nie zawsze trafiają w gusta rodziców. Dlaczego więc ograniczać dzieci tylko do tego, co proponuje autor?

Dlatego i jeszcze z wielu innych powodów, dla was i swoich własnych dzieci wymyśliłem i stworzyłem tę aplikację.

OPIS APLIKACJI
Każda zagadka składa się z trzech części – obrazka, słówka i nagrania dźwiękowego. Zagadki, dla większej przejrzystości, można dodatkowo dzielić na grupy tematyczne. Wszystko tworzy się i opanowuje w sposób łatwy i intuicyjny.

1) OBRAZEK
- podstawą zagadki jest właściwy wybór obrazka
- możecie zrobić zdjęcie bezpośrednio z waszego iOS urządzenia (wszystkie oprócz iPad 1. generacji)
- lub wybrać jakikolwiek obrazek zapisany w waszej galerii zdjęć
- WSKAZÓWKA: Znajdźcie i zapiszcie wcześniej obrazki za pomocą Google! Np. zdjęcia zwierząt, owoców, warzyw, bohaterów itp.

2) SŁÓWKO
- opiszcie odpowiednio, co przedstawia obrazek
- pamiętajcie, że wybrane słówko musi być zrozumiałe dla dziecka, dla którego jest przeznaczona zagadka
- słówko w pełni obsługuje polskie znaki diakrytyczne – można więc bez ograniczeń używać kropek, kresek i ogonków, tak, jak jesteście do tego przyzwyczajeni
- długość słówka jest ograniczona do 8 znaków

3) GŁOS
- powiedzcie jasno i wyraźnie wybrane słówko i nagrajcie go
- słuchając nagrania i równocześnie układając słówko dziecko rozwija jednocześnie percepcję słuchową i wzrokową
- WSKAZÓWKA: Dla starszych dzieci (czy w przypadku trudniejszych słów) możecie nagrać nie tyle samo słowo, co OPIS tego, co jest na obrazku!

PEŁNA WERSJA a DARMOWA
Aplikacja w swojej podstawowej, w pełni funkcjonalnej formie, jest oferowana za darmo. Jedyne ograniczenie polega na maksymalnej ilości słówek (5) i grup (1), które można stworzyć w darmowej wersji. Żeby stworzyć nieograniczoną ilość słówek i aż 15 grup trzeba wykupić „odblokowanie“ pełnej wersji, dotykając ikonę „kłódki“ na głównym ekranie a następnie ikonę „klucza“.

UWAGA: Dla uzyskania pełnej wersji nie trzeba żadnego dodatkowego pobierania – po odblokowaniu uaktywniają się wszystkie funkcje bezpośrednio w waszej aplikacji. ….

Opis z   iTunes Store .

Fantastyczna aplikacja dla dzieci w wieku 5-6 lat kiedy uczą się czytać . Gorąco polecam Gra słowna – Słóweczka dla dzieci wszystkim rodzicom. Najfajniejsze jest to, że sami możemy stworzyć słówka jakie chcemy.

Jeśli podoba się artykuł to przekaż znajomym, szczególnie tym, którzy maja dzieci.

Podziel sie tym ze Znajomymi:
Facebook facebook   Twitter twitter   Email email  


Podziel się tym wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites Więcej

Zostaw odpowiedź